ŽIVOTNÉ OMYLY: Čomu sme verili, no nebola to pravda

Dnes ráno si Junior s Marcelom pripravili nádhernú tému – životné omyly. Jednoducho, veci, ktorým sme dlhé roky verili, no neskôr sme zistili, že sme boli na omyle. Táto téma odštartovala vďaka poslucháčovi, ktorý si celý život myslel, že dodatkové číslo je číslo nejakého pána Dodatka.

Inak, zisťovali sme, či pán Dodatok naozaj žije na Slovensku. Bohužiaľ, žiaden Dodatok na Slovensku nežije. Ale, poslucháč Roman ho našiel v Rusku:A teraz späť k téme. Najlepšie životné omyly, ktorým ste dlhé roky verili:

MILADA:
Keď v rádiu hlásili stav vodných tokov, myslela som, že počítali aj medvede - Medveďov - 32. Len mi bolo čudné, prečo nepočítajú aj iné zvieratká.

SVETLANA:
Verila som, že mama nakupuje oblečenie podľa mena. S - pre mňa, lebo Svetlana a M - pre sestru, lebo sa volá Mirka.

ZUZKA:
Najšialenejšia vec, ktorej som verila je, že pri cestovaní lietadlom cestuje batožina do cieľovej stanice na pohyblivom páse. Že keď kufor na ten pás napríklad v Košiciach položíte, tak z toho istého pásu ho v Bratislave vezmete...

JURAJ
Spolužiačka nevedela pochopiť, kto je ten GONGO z telefonickej linky presného času.

TOŠO:
Že náš slovenský jazyk je najzákladnejší a všetky ostatné sa mu iba snažia podobať. Predpokladal som, že sa to najviac darí Poliakom a Čechom a keď sme boli na dovolenke pri Balatone, vyhlásil som, že teda Maďarom sa to nikdy nepodarí...

NIKA:
Že autoškola vozí deti, ktoré zaspali do školy.

MARTINA:
Že Vivat Beňovský je jeho meno.

KATKA:
Keď ma kamarát pozval na dve "decikoly", nevedela som čo to je, tak som sa ho spýtala.

LÍVIA:
Keď v kostole vraveli: „Blažení tí, čo sú pozvaní na hostinu Baránkovú", tak som bola smutná, že nás zasa nepozvali

PAŤKA:
Ja som si myslela, že v kostole sa hovorí "Sväta Mária štipaná"

TOMÁŠ
Pár dní dozadu grilujeme. Kamoš: „Z toho chrenu ma pália ústa.“ A ja, že kde tu vidíš chren. A on: „No v tej chrenskej horčici“. A ja nato, že to je kremžská horčica. 20 rokov si myslel, že to je chrenská.

FILIP
Bol som presvedčený, že v aute je súčiastka, ktorá sa volá „krstná matka“. Otca raz ťahali na trabante a zakričal: „P*** si krstnú matku.“

KIKI
Že prednosť sa dáva nejakej Vjazde.

LIBUŠKA
Že je šesť svätých a nie Všech svätých

OĽGA
Že keď majú hokejisti rovnaké dresy, tak sa podobajú aj do tváre.

JÁN
Moja babka z Brna žije už 50 rokov v Ružomberku, ale prvých 30 nevedela koho Jano pásol v tej pesničke: „Pásol Jano tri voly." Myslela si, že "trivoly" je nejaké špeciálne slovenské zviera. Keď som bol dieťa, tak sa ma pýtala: "Prosím tě, co to za zvíře ten Honza pase? Co to je trivoly?" Ja som nechápal, v čom je problém - tri voly, vole.